Svédország riasztotta az Európai Bizottságot az Unió gyorsvészjelző rendszerén keresztül (RASFF), hogy étrend-kiegészítőben nem engedélyezett szert, nimesulidot mutattak ki.
A nyersanyag valószínűleg Indiából származik, az étrend-kiegészítőt Mexikóban állították elő, a kapszulázást az Egyesült Államokban végezték. A Fortodol nevű termékből Dániába, Finnországba, Norvégiába és Svédországba szállítottak. A bejelentés fogyasztói panasz alapján történt. A termék fogyasztása kapcsán 4 májelégtelenséggel járó halálos kimenetelű esetet rögzítettek. A norvég hatóságok 2008 októberében 5 kapcsolódó májkárosodást jelentettek, ebből egy végződött halállal.
A nimesulid egy nem szteroid gyulladáscsökkentő, melynek szedésével összefüggésben több esetben fordult elő májkárosodás, ezért az írek 2007-ben felfüggesztették a nimesulidot tartalmazó gyógyszerek engedélyezését. Az EMEA (European Medicines Agency) az Európára kiterjedő tilalmat nem tartotta indokoltnak, de a kockázat csökkentése érdekében a használat idejét korlátozta. A hatóanyag az étrend-kiegészítő összetételében nem volt feltüntetve. A terméket a piacról kivonták.
A RASFF rendszeren keresztül érkezett információk alapján a termékből hazánkba nem érkezett. Tekintettel azonban arra, hogy e termék az Interneten keresztül hozzáférhető, elővigyázatosságból felhívjuk a fogyasztók figyelmét arra, hogy ne vásároljanak ebből a termékből. Interneten történő rendelés előtt mindig győződjön meg arról is, hogy az adott honlapon fel van-e tüntetve a terméket forgalmazó vállalkozás neve, elérhetősége (címe, telefonszáma). Ez főként akkor fontos, ha először rendelünk valahonnan. Előfordul ugyanis az, hogy olyan cégek hirdetik szolgáltatásaikat és termékeiket, melyek nem csak, hogy nincsenek nyilvántartva, de megfelelő szakmai ismeretek hiányában olyan termékeket kínálnak, melyek fogyasztása veszélyes lehet.
MEBIH